Радна група, коју су чинили васпитачи и директор ПУ Полетарац из Сврљига, представник локалне самоуправе и Центра за социјални рад у Сврљигу, заједно са екипама из Кнића, Бољевца, Лучана, Рековца, Књажевца и Љига похађали су 11. октобра семинар у организацији Центра за интерактивну педагогију из Београда.

Тродневну обуку финансирала је Европска унија, а одржана је у оквиру пројекта "Подршка реформи система предшколског васпитања у Србији". Пројектом управља Министарство финансија, а партнер је Mинистарство просвете, науке и технолошког развоја. Релизује га конзорцијум који води Particip GmbH у сарадњи са IB, VBJK (Vernieuwing in de Basisvoorzieningen voor Jonge Kinderen) и CIP центром.

Циљ ове обуке је оснаживање и јачање професионалних капацитета локалних заједница да планирају и управљају предшколским васпитањем и образовањем.

Радионицу су водиле Милена Михајловић и Александра Калезић Вигњевић из ЦИП–Центра за интерактивну педагогију.