Састанак радног тела за подршку подстицајном родитељству општине Сврљиг са представницима сталне конференције градови и општина (СКГО)

На данас одржаном састанку Радног тела са представницима СКГО потписан је Протокол о сарадњи у области подршке родитељству и развоју деце између Општине Сврљиг, Дома здравља ”Др Љубинко Ђорђевић”, Центра за социјални рад и Предшколске установе ”Полетарац”, у циљу заједничког планирања и спровођења мера и активности у области подршке родитељству и раном развоју деце.
Узимајући у обзир чињеницу да само у једног генерацији деце предшколског узраста 10% деце има тешкоће у психофизичком развоју, планира се креирање и спровођење мера/програма као што су ”Школа родитељства” и ”Породично орјентисане ране интервенције”, који ће бити усмерени пре свега ка психосоцијалној подршци родитељима и деци предшколског узраста.
Општина Сврљиг је у протеклим годинама пружала значајну финансијску подршку родитељима применом низа мера као што су једногодишња новчана помоћи за новорођенчад током првих годину дана од рођења детета, једнократна новчана помоћ за новорођенчад, финансијска помоћ брачним паровима, подршка незапосленим брачним паровима кроз субвенције послодавцима из приватног сектора за упошљавање једног супружника, помоћ за самозапошљавање и помоћ носиоцима и члановима регистрованог пољопривредног газдинства, помоћ незапосленим породиљама до навршене прве године живота детета, финансијска подршка породицама са децом предшколског узраста, финансијска помоћ за вантелесну оплодњу.
Такође, преко 25.000.000 динара је уложено у доградњу и опремање објекта Предшколске установе ”Полетарац”, чиме је повећан обухват деце програмима предшколског васпитања и образовања.