Подршка трудницама у општини Сврљиг кроз школу родитељства “Растимо заједно”

Школа родитељства “Растимо заједно“, у оквиру програма “Подстицајно реодитељство“, нуди програм припреме трудница за порођај у општини Сврљиг. Сесије се одржавају сваког уторка и четвртка, под вођством искусних патронажних сестара.

Реализација програма

Патронажне сестре Весна Видојковић, Мирјана Милојић и сестра са гинекологије Славица Раденковић из Дома здравља Сврљиг, предводе програм, пружајући подршку и образовање будућим мајкама.

Партнерства и подршка

Школа је део ширег пројекта под називом “Подстицајно реодитељство“, који ужива подршку Сталне конференције градова и општина – Савеза градова и општина Србије, као и UNICEF Србија.

Побољшање услуга

У склопу иницијатива за подстицање родитељства и раног развоја деце, потписан је Уговор са Министарством за бригу о породици и демографију за “Унапређење рада поливалентне патронажне службе Дома здравља Др Љубинко Ђорђевић“, укључујући набавку новог аутомобила за потребе службе.