Podrška trudnicama u opštini Svrljig kroz školu roditeljstva “Rastimo zajedno”

Škola roditeljstva “Rastimo zajedno“, u okviru programa “Podsticajno reoditeljstvo“, nudi program pripreme trudnica za porođaj u opštini Svrljig. Sesije se održavaju svakog utorka i četvrtka, pod vođstvom iskusnih patronažnih sestara.

Realizacija programa

Patronažne sestre Vesna Vidojković, Mirjana Milojić i sestra sa ginekologije Slavica Radenković iz Doma zdravlja Svrljig, predvode program, pružajući podršku i obrazovanje budućim majkama.

Partnerstva i podrška

Škola je deo šireg projekta pod nazivom “Podsticajno reoditeljstvo“, koji uživa podršku Stalne konferencije gradova i opština – Saveza gradova i opština Srbije, kao i UNICEF Srbija.

Poboljšanje usluga

U sklopu inicijativa za podsticanje roditeljstva i ranog razvoja dece, potpisan je Ugovor sa Ministarstvom za brigu o porodici i demografiju za “Unapređenje rada polivalentne patronažne službe Doma zdravlja Dr Ljubinko Đorđević“, uključujući nabavku novog automobila za potrebe službe.