Inkluzivno predškolsko vaspitanje i obrazovanje

U okviru Komponente 2 projekta „Inkluzivno predškolsko vaspitanje i obrazovanje“ koji Ministarstvo prosvete realizuje uz pomoć Svetske banke u saradnji sa UNICEFom organizovano je savetovanje direktora predškolskih ustanova, predsednika aktiva direktora osnovnih škola i prosvetnih savetnika sa teritorije ŠU Niš i Zaječar. Tokom prvog dan savetovanja (21.mart) razmenjivana su iskustva direktora predškolskih ustanova i prosvetnih savetnika u oblasti ”Upravljanje i organizacija rada predškolske ustanove” u skladu sa novim Osnovama programa predškolskog vaspitanja i obrazovanja.
Drugi dan savetovanja je posvećen tranziciji iz predškolske ustanove u osnovnu školu. Pored direktora svih predškolskih ustanova i prosvetnih savetnika učestvovali su i predsednici aktiva direktora osnovnih škola sa teritorije ŠU Niš i Zaječar