Rastimo zajedno

Uz podršku UNICEF Srbija, Stalna konferencija gradova i opština – Savez gradova i opština Srbije, Ministarstvo za brigu o porodici i demografiju, Opština Svrljig danas je u prostorijama Dom Zdravlja Svrljig počela sa radom Škola roditeljstva ”Rastimo zajedno”.

Ovaj program namenjen je svim bračnim parovima/budućim roditeljima sa ciljem pružanja podrške/osnaživanja u procesu odrastanja i vaspitanja dece do treće godine života. Nastao je nakon sveukupne analize stanja u oblasti podrške roditeljstvu i ranom razvoju dece na teritoriji naše opštine.

Pored budućih i sadašnjih roditelja svečanosti su prisustovali članovi Radnog tela za podršku podsticajnom roditeljstvu i razvoju dece, Ivana Dujmovic, konsultant UNICEF Srbija, predsednik opštine Svrljig Miroslav Mirke Markovic, direktori Dom Zdravlja Svrljig, Centra za socijalni rad, Predškolska Ustanova Poletarac, predstavnici udruženja Zajedno Do Svetlosti i Deca sa Ahondroplazijom Srbije.